+50,000 nöjda kunder
-10% KOD WELCOME10
Windows 10 Pro for Workstations
NYHET
-60%
28 personer tittar på den här produkten

Viktiga funktioner

BitLocker

Diskkryptering

  • Dataskydd
  • AES 256-bitars kryptering
  • TPM/PIN-upplåsning

Remote Desktop

Fjärråtkomst

  • Inbyggd RDP-anslutning
  • Åtkomst från valfri enhet
  • Filöverföring

Hyper-V

Virtualisering

  • Virtuella maskiner
  • Isolering av miljöer
  • Testning och utveckling

Avancerad säkerhet

Förbättrat skydd

  • Windows Defender
  • Smart brandvägg
  • Skydd i realtid

Windows 10 Pro for Workstations

Permanent licens - Installation på PC - Officiell Microsoft-onlineaktivering

5.0/5 Verifierade recensioner Trustpilot
28 personer bevakar den här produkten
Endast 62 licenser kvar i lager
Leverans på 5 minuter
17.9944.98 -60%
Tillgängligt lager: Tillgängligt

Endast 62 licenser kvar till detta pris

100% Nöjd

Officiell Microsoft-licens verifierad på Microsofts servrar.

Välj din licens

Windows 10 Pro For Workstations 1 Pc

Licens för 1 PC

17.99 44.98 -60%
  • Installation på 1 PC
POPULÄR

Windows 10 Pro For Workstations 2 Pc

Licens för 2 PC

22.49 56.23 -60%
  • Installation på 2 PC
BÄSTA ERBJUDANDET

Windows 10 Pro For Workstations Pack 5 Pc

5 PC-paket

44.98 112.45 -60%
  • Installation på 5 PC
100% säker betalning
100% Äkta
Officiell Microsoft-licens
Omedelbar leverans
Via e-post inom 5 minuter
Livstidslicens
Ingen prenumeration
Support dygnet runt
Support på svenska

Varför välja Windows 10 Pro for Workstations?

  • ReFS-filsystem för intensiva arbetsbelastningar
  • Inbyggt Remote Desktop för att arbeta var som helst ifrån
  • Hyper-V för att skapa virtuella maskiner utan ytterligare programvara
  • Stöd för 4 fysiska processorer och upp till 6 TB RAM
  • Evig licens utan återkommande prenumeration
  • Officiell aktivering via Microsofts servrar

Windows 10 Pro for Workstations

Windows 10 Pro for Workstations är byggt för högpresterande maskiner. Arbetsstationer, riggar för videoredigering, CAD-ingenjörsstationer – om din hårdvara är kraftfull utnyttjar det här systemet den fullt ut tack vare stöd för ReFS, NVDIMM och SMB Direct.

Den här utgåvan stöder upp till 4 fysiska processorer och 6 TB RAM, vilket gör den till det naturliga valet för krävande kreatörer och tekniska yrkespersoner. Evig licens, officiell Microsoft-aktivering.

Egenföretagare & frilansare

Arbeta med verktyg av professionell klass (BitLocker, Remote Desktop) utan komplexiteten hos en företagslicens.

Små och medelstora företag

Utrusta ditt team med ett system som integreras med Active Directory och professionella hanteringsverktyg.

Utvecklare

Testa dina applikationer i isolerade miljöer tack vare inbyggt Hyper-V.

Distansarbetare

Få åtkomst till din maskin på distans via Remote Desktop, från vilken enhet som helst.

Styrkorna hos Windows 10 Pro for Workstations

Hybrid Start-meny

Det bästa av två världar: live-paneler och en klassisk applista.

Virtuella skrivbord

Skapa flera arbetsytor för att separera dina aktiviteter och hålla ordning.

Windows Defender

Inbyggt antivirus och brandvägg, automatiskt uppdaterade för konstant skydd.

Windows Update

Regelbundna säkerhets- och funktionsuppdateringar som håller din PC uppdaterad.

Tekniska specifikationer

Systemkrav

Processor1 GHz eller snabbare
RAM-minne1 GB (32-bitars) eller 2 GB (64-bitars)
Diskutrymme16 GB (32-bitars) eller 20 GB (64-bitars)
SkärmMinst 800 x 600 pixlar
GrafikkortDirectX 9-kompatibelt med WDDM 1.0-drivrutin
InternetAnslutning krävs för aktivering

Licensinformation

LicenstypEvig (livstid)
Användare1 användare
Enheter1 PC
OminstallationerObegränsat på samma enhet
SpråkFlerspråkig (svenska ingår)
AktiveringOnline via Microsofts servrar
SupportTeknisk support dygnet runt
UppdateringarSäkerhetsuppdateringar ingår

Funktioner i Windows 10 Pro for Workstations

BitLocker

Fullständig hårddiskkryptering för att skydda all din känsliga data mot stöld eller förlust.

Remote Desktop

Anslut till din PC var som helst ifrån tack vare det inbyggda RDP-protokollet.

Hyper-V

Skapa och hantera virtuella maskiner direkt från din arbetsstation, utan programvara från tredje part.

Avancerad hantering

Grupprinciper, Azure AD Join och enhetshantering för professionella miljöer.

ReFS

Motståndskraftigt filsystem utformat för intensiva arbetsbelastningar och skydd mot korruption.

Beständigt minne

Stöd för NVDIMM och SMB Direct för maximal prestanda på arbetsstationen.

Verifierade kundrecensioner

0
Baserat på 0 verifierade recensioner
5 ★
0%
4 ★
0%
3 ★
0%
2 ★
0%
1 ★
0%

Inga kundrecensioner för denna produkt ännu.

Lämna din recension

Dela din upplevelse av denna produkt för att hjälpa andra kunder.

Installationsguide

Att aktivera din Windows 10 Pro for Workstations-licens tar bara några minuter. Här är steg-för-steg-proceduren att följa.

1

Kontrollera kompatibilitet

Se först och främst till att din dator uppfyller kraven för Windows 10 Pro for Workstations.

2

Ladda ner Windows 10 Pro for Workstations

Gå till Microsofts officiella webbplats för att ladda ner verktyget Media Creation Tool eller ISO-avbildningen av Windows 10 Pro for Workstations.

3

Installera systemet

Starta installationsprogrammet och följ instruktionerna. Välj språk, godkänn villkoren och välj den typ av installation du vill ha.

Tips
Säkerhetskopiera dina viktiga filer innan du genomför en fullständig installation.
4

Aktivera din licens

När installationen är klar går du till Inställningar > System > Aktivering. Klicka på « Ändra produktnyckel » och ange nyckeln du fått via e-post.

Grattis!
Din Windows 10 Pro for Workstations är nu aktiverad. Njut av alla funktioner utan begränsningar.

Behöver du hjälp?

Kundtjänst

Assistans dygnet runt från våra experter

Hjälpcenter

Detaljerade guider och vanliga frågor

KÖPPROCESS

Så fungerar det

Skaffa och aktivera din Microsoft-licens i bara 3 enkla steg

1

Välj

Välj din Windows 10 Pro for Workstations licens eller ditt Paket och lägg det i varukorgen.

2

Betala

Gör en 100% säker betalning via vår partner Paypal.

Visa Mastercard PayPal
3

Aktivera

Få din nyckel direkt via e-post med en detaljerad installationsguide. Vår support är tillgänglig 7/7 vid behov.

Leverans på 5 minuter

Vanliga frågor

Hur aktiverar jag min Windows 10 Pro for Workstations-licens?

Efter ditt köp får du din nyckel via e-post inom några minuter. Gå till Inställningar > System > Aktivering, klicka på « Ändra produktnyckel » och ange din nyckel. Aktiveringen sker online via Microsofts servrar.

Vilka fördelar har den jämfört med Home-versionen?

Är Windows 10 Pro for Workstations-licensen evig?

Kan jag installera om Windows 10 Pro for Workstations efter en formatering?

Vad händer om jag får problem under aktiveringen?

Du kanske också gillar

Windows 10 Enterprise
-60%

Windows 10 Enterprise

Windows 10 Enterprise – Officiell Microsoft-licens. Omedelbar leverans via e-post.

13.99 34.98
Visa produkt
Windows 10 IoT Enterprise 2019
-60%

Windows 10 IoT Enterprise 2019

Windows 10 IoT Enterprise 2019 - Äkta Microsoft-licens. Omedelbar leverans via e-post.

27.99 69.98
Visa produkt
Windows 11 Pro for Workstations
-60%

Windows 11 Pro for Workstations

Windows 11 Pro for Workstations - Äkta Microsoft-licens. Omedelbar leverans via e-post.

17.99 44.98
Visa produkt
Windows 11 Enterprise
-60%

Windows 11 Enterprise

Windows 11 Enterprise – Äkta Microsoft-licens. Omedelbar leverans via e-post.

13.99 34.98
Visa produkt

Video-URL stöds inte.

Video-URL stöds inte.

Euro Shop Key